Domeno talpinimas Synology NAS serveryje

Trumpa instrukcija kaip nemokėti pinigų už talpinimą, jei namuose turi Synology NAS serverį, bet neturi pastovaus išorinio IP adreso.

Dažniausiai visi mes turime išorinį IP adresą suteikiamą maršrutizatoriui, tačiau jis yra kintamas ir karts nuo karto yra pakeičiamas. Pavyzdžiui Telia IP adresas keičiasi labai retai, tikriausiai kai kažkas persikrauna jų serveriuose. Tam kad visuomet žinotumėme savo dabartinį IP adresą, reikia įjungti DDNS servisą savo Synology NAS serveryje. Jis kas keletą minučių pasitikrins dabartinį IP adresą ir jį užregistruos DDNS serveryje, taip visada savo serverį pasieksite per jums suteiktą subdomeną: jūsųvardas.synology.me

DDNS įjungimas Synology NAS
DDNS įjungimas Synology NAS

Skaityti toliau: Domeno talpinimas Synology NAS serveryje

IKEA Tradfri išmanios lemputės ir valdymas Apple HomeKit

Tęsiam išmanaus apšvietimo ir jo valdymo eksperimentus. Šiandien išbandžiau IKEA Tradfri produktus: spalvotas LED lemputes, kištukinį lizdą, nuotolinio valdymo pultelį. Tam, kad galėčiau apšvietimą valdyti Apple HomeKit pagalba, man prireikė ir tinklų sietuvo. Štai kaip atrodė mano pirkinių krepšelis:

Skaityti toliau: IKEA Tradfri išmanios lemputės ir valdymas Apple HomeKit

Pasigamink Apple HomeKit prietaisą pats

Šiek tiek anksčiau rašiau kaip pasigaminti išmanų apšvietimo (ar bet kokio kito prietaiso) valdymą. Tokį prietaisą galima valdyti per naršyklę, užkrovus jo web sąsają ir pasirinkus komandą įjungti arba išjungti. Bet tai nėra labai patogu, todėl reikia jį paversti HomeKit prietaisu ir susieti su Apple HomeKit programėle. Tokiu būdu visų prietaisų valdymas bus vienoje aplikacijoje, veiks su kitais namuose esančiais Apple įrenginiais ir galėsite viską valdyti tiesiog balsu 😉

Šiai misijai įgyvendinti mums reikės:

  • Namų serveriuko – pasirinkau Raspberry Pi 3+
  • microSD kortelės (bent 8GB)
  • mikro usb maitinimo šaltinio
  • HomeBridge serverio programinės įrangos

Skaityti toliau: Pasigamink Apple HomeKit prietaisą pats

Išmanus lauko apšvietimas

Istorija tokia, kad sutemus dėl saugumo ir jaukumo, lauke turi šviesti garažo šviestuvas. Kurį laiką viskas puikiai veikė su foto rėle, bet ji po 3-4 metų sugedo, o tokia pati vėl sugedo dar greičiau. Todėl sugalvojau pasigaminti išmanų apšvietimo jungiklį. Pagrindinis veikimo principas būtų, kad jis suskaičiuoja saulėlydžio ir saulėtekio laiką ir atitinkamu metu įjungia arba išjungia apšvietimą.

Šiam jungikliui pasigaminti mums reikės:

  • NodeMCU plokštės, (ji turi WiFi modulį ir yra programuojama su Aurduino IDE)
  • 3.3 v rėlės
  • USB kroviklio
  • USB laido

Skaityti toliau: Išmanus lauko apšvietimas